KÜTAHYA “3. İL EKONOMİ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kütahya’nın ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını değerlendirmek amacıyla düzenlenen “3. İl Ekonomi Toplantısı” Kütahya’nın Gediz ilçesinde yapıldı. 

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Gediz Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda 2018 yılının ilk İl Ekonomi Toplantısının açılış konuşmasını yapı ve Kütahya’nın ekonomik durumu hakkında genel bilgiler verdi.

Sayın Valimizin konuşmasının ardından sırasıyla Zafer Kalkınma Ajansı, İl Müdürlüğümüz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkilileri Zafer Kalkınma Ajansı Sonuç Odaklı Program Yaklaşımı, 2018 Yılı Planlanan Faaliyetler ile Yaratıcı ve Kültürel Endüstriler Sonuç Odaklı Programının Tanıtımı, Yol Üstü Mağazacılığın Geliştirilmesi, TR 33 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planında Madencilik sektörüne İlişkin Politika ve Tedbirlerin Müzakeresi, MASTEK (Manisa Savunma Sanayi Teknolojileri Geliştirme Projesi) Kütahya Uygulaması hakkındaki sunumlar yapıldı.


İl Müdürümüz İsmail Hakkı UYGUN sunumu  Niçin Yol üstü Ticareti ve Yol üstü Mağazacılık, Yol Üstü Ticareti ve Mağazacılığının Avantajları, Yol Üstü Ticareti ve Mağazacılığında Mevzuat, Yöresel Ürünler, İlimizde ve Bölgemizde Yol Üstü Ticareti Potansiyeli başlıkları altında gerçekleştirdi.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.