İL MÜDÜRÜMÜZ İSMAİL HAKKI UYGUN'DAN VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’E ‘TÜKETİCİYİ KORUMA HAFTASI’ ZİYARETİ

İl Müdürümüz İsmail Hakkı Uygun , ‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ kapsamında Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Nayir’in makamında gerçekleşen ziyarette Tüketici Hakem Heyeti Üyeleri de hazır bulundu.

İl Müdürümüz ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanımız İsmail Hakkı Uygun, her yıl 5-21 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Tüketiciyi Koruma Haftası etkinlikleri ve  bununla beraber  Hakem Heyeti çalışmaları ve ilimizde tüketicilere yönelik faaliyetler hakkında Vali Nayir’e  bilgi verdi.

Tüketicilerin haklarını bilmesi ve savunabilmesi için bu haftaların önemli bir fırsat olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir,  “Herkesin sahip olduğu haklarını, haklarını nasıl savunacağını bilmesi gerekiyor. Bunun yolu da her şeyin temelinde yatan eğitimden geçiyor. Biz devlet olarak tüketiciyi koruma noktasında gerekli yasal düzenlemeleri yapıyoruz ancak vatandaşımızın da bu düzenlemelerden haberdar olması gerekiyor. Bu kapsamda Tüketiciyi Koruma Haftası, tüketici bilincinin oluşturulması, halkın bilinçlendirilmesi noktasında önemli bir etken olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek İl Müdürümüz İsmail Hakkı Uygun'a ve beraberindeki heyete teşekkür etti.